|  | 

Hobby i Rekreacja

Wędkarstwo

Jedno z ulubionych hobby sporej grupy mężczyzn to wędkarstwo – co w tym takiego fajnego ?
Udając się nad zalew czy też jezioro niemal pewnym jest spotkać przynajmniej kilku wędkarzy nad jego brzegiem. W bardziej słoneczne dni zjawia się ich jednak znacznie więcej i każdy z nich stara się złowić jak największy okaz. Co takiego fascynującego jest w wędkarstwie, że jest to jedno z najbardziej popularnych hobby wśród mężczyzn, choć można również spotkać kobiety, które łowią ryby ?!
Nie zawsze w łowieniu chodzi o to by złapać metrowego szczupaka czy też dorsza, którego będzie można ugrillować na obiad. Oczywiście, niektórzy wędkarze łowią ryby dla zysku (by je sprzedać lub zjeść), jednak większość wędkuje w wolnym czasie dla przyjemności. Co w tym przyjemnego ? Przede wszystkim można się zrelaksować i wyciszyć nad brzegiem jeziora. Gdy dodamy do tego wszystkie szansę na porozmawianie z innymi wędkarzami, utrzymanie kontaktów towarzyskich z kolegami to szybko wyjaśni nam się czym jest wędkarstwo i dlaczego jest tak relaksujące dla sporej grupy mężczyzn.
Złowienie ryby sprawia przyjemność, ale na tym nie kończy się wędkarstwo. Łowienie ryb to także przynależność do pewnej grupy wędkarzy, z którymi utrzymuje się kontakt, rozmawia, a tym samym zaspokaja wiele ludzkich potrzeb. Chociaż nie wymaga ono wielkich nakładów finansowych, bo dobrej jakości wędkę można kupić za 100 zł, to jednak zapaleni hobbyści wydają na tę pasję grube pieniądze. Każdy z nich pragnie mieć jak najlepszy sprzęt, dodatkowo przecież można wynająć łódkę czy też wypłynąć na specjalną wycieczkę gdzie ryby można łowić nawet ze statku !

wedkarstwo

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.