|  | 

Hobby i Rekreacja

Zabawy współczesnych nastolatków

Coraz rzadziej można zobaczyć nastolatków grających w piłkę na boisku czy jeżdżących na rowerach. W sumie można by powiedzieć, że jedyne gry, w jakie grają ci młodzi ludzie, to te na telefonach czy tabletach. Pochylone nad ekranami ciche sylwetki to codzienny widok w polskich szkołach, parkach czy autobusach.

Zmieniła się też kultura grania. Najczęściej wygląda to tak, że samotny nastolatek bębni palcami po ekranie, a całą partię rozgrywa sam ze sobą, ewentualnie z jakimś wirtualnym przeciwnikiem. Nie ma tu już elementu rywalizacji, ale też brak jest jakiegoś dzielenia się grą czy współuczestnictwa.
To wszystko powoduje, że normalne relacje międzyludzkie stają się utrudnione. Rozgrywane przez młodych ludzi partie mają miejsce w jakichś dziwnych wirtualnych przestrzeniach, a przede wszystkim dotyczą wirtualnych ludzi. W efekcie naturalne więzi społeczne nie wytwarzają się, są zastępowane przez gry i w efekcie młodemu człowiekowi coraz trudniej jest utrzymać znajomości w tak zwanym realu.

zabawy-wspolczesnych-nastolatkow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.