|  | 

Hobby i Rekreacja

Wolontariat, czyli pomoc innym

Wolontariat, praca non-profit, dlaczego na świecie jest tylu wolontariuszy?
Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czemu ktoś jest wolontariuszem. Czemu ktoś naprawdę ciężko pracuje i nie ma z tego żadnych finansowych korzyści? Jaki tego jest cel? Można wtedy stwierdzić, ze tacy ludzie są materialistami, którzy chcą zarabiać tylko pieniądze niezależnie kogo skrzywdzą. Po pierwsze wolontariat jest nieprzymusowy, robią to ludzie, którzy chcą to robić. Dla nich poświęcenia własnego wolnego czasu jest tylko przyjemnością albo nawet inwestycją. Możemy odbyć np. bezpłatny staż (za, który nie otrzymujemy żadnych korzyści wiec jest to wolontariat), ale jak się sprawdzimy zostaniemy zatrudnieni. Mamy też wolontariat gdzie wiemy że nikt nas potem nigdzie nie przyjmie. Chodzi tu o wolontariat w schroniskach czy innych organizacjach pozarządowych zajmujących sie szeroko idącą pomocą ludziom czy zwierzętom. Tutaj dostaniemy bardzo dużo wdzięczności od wszystkich osób, które pomagamy oraz bardzo dużo sie nauczymy jako człowiek. Przede wszystkim empatii, niemyślenia tylko o sobie, ale tez o innych. Dodatkowo na pewno nauczymy się umiejętności, które potem możemy wykorzystać bądź po prostu wpisać to w swoje CV. Pracodawca widząc w CV, ze ktoś poświęcał swój wolny czas innym, zawsze może chcieć zatrudnić taką osobę, niż inną, która siedziała w domu i nic nie robią, ponieważ nie ma żadnego doświadczenia. Każdy człowiek powinien spróbować wolontariatu, ponieważ bardzo wiele może sie nauczyć; od empatii po faktyczne umiejętności, które są już sporo warte i zauważalne przez pracodawców.

wolontariat-czyli-pomoc-innym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.