|  | 

Hobby i Rekreacja

Rozrywka

Ludzie mają różne rozrywki, w zależności od bardzo wielu czynników. Jedni biegają maratony, inni upijają się regularnie, są tacy, którzy grają w gry, a jeszcze inni namiętnie czytają książki. Wszystko zależy od tego, jaki model życia został nam przekazany przez rodziców, ale także od grupy społecznej, z jaką się utożsamiamy.

Zresztą podane kategorie są tylko kwestią umowną. Bo sama gra w coś może mieć wiele oblicz. Czym innym są gry hazardowe, które raczej prowadzą do dezintegracji osobowości, a czym innym te strategiczne. Ostatnio na przykład obserwuje się ogromny renesans gier planszowych. Wielu ludzi jest nimi wprost zafascynowanych; pojawia się moda na spotkania towarzyskie, których elementem centralnym jest rozgrywanie jakiejś partii. To powoduje zacieśnienie więzi społecznych, a także wytwarzanie nowych umiejętności w tym zakresie.
Oczywiście czym innym są gry pełne przemocy i seksu, w których gustują zwłaszcza nastolatkowie, którzy potrafią się od nich wręcz po prostu uzależnić.

rozrywka

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.