|  | 

Hobby i Rekreacja

Karykatury na zamówienie

Gdy wykonujesz karykatury na zamówienie, musisz w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi. Papier jest materiałem niezwykle delikatnym i podatnym na wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz zatarcia. Karykatura wykonana suchymi pastelami będzie brudziła ręce obdarowanemu, rysunek zacznie się zacierać i tracić walory estetyczne. Aby to się nie stało, po narysowaniu pracy użyj standardowego lakieru do włosów mającego właściwości utrwalające. Pryskaj nim na rysunek intensywnie z odległości kilkudziesięciu centymetrów, tak jak fryzjerka na włosy klienta siedzącego w fotelu. Nie możesz spryskiwać pracy ze zbyt bliskiej odległości, ponieważ na rysunku pojawią się cieknące plamy i zniszczy to niepotrzebnie jego wygląd. Pryskaj równomiernie, z góry do dołu i z lewej strony na prawą. Kolory nabiorą większego nasycenia i nie będą już pozostawiały śladów na palcach. Karykatura oddana do użytku może być też zabezpieczona dodatkowo laminatem, do którego się ją swobodnie wkłada. Można ją dzięki temu oglądać bez konieczności macania palcami.

karykatury-na-zamowienie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.