|  | 

Hobby i Rekreacja

Karnawałowa zabawa w klimacie weneckiej maskarady

Dla dzieci czas na zabawę jest przez cały rok, nie potrzebują do tego szczególnych okazji, i nie należy ich w żaden sposób powstrzymywać przed zabawą, jest to dla nich bowiem sposób na rozładowanie nadmiaru energii i narzędzie rozwoju. Choć wspomniano, że nie potrzebują do tego okazji, karnawał jednak można potraktować jako okazję do tego, by bawić się jeszcze inaczej niż zwykle. W sieci można znaleźć wiele inspiracji na karnawałowe zabawy, można je odtwarzać, dowolnie przekształcać lub czerpać z nich jedynie pomysł, a stworzyć z nich zupełnie nowe formy. Dzieci bardzo lubią takie niecodzienne, okazjonalne rozrywki, lecz warunkiem powodzenia zabawy jest dopasowanie jej do wieku i upodobań dziecka – nie należy zmuszać go do formy zabawy, której nie lubi. Ciekawym przeniesieniem w iście karnawałowy klimat zapewni dzieciom bal pod hasłem wenecka maskarada. Wystarczy zaprosić do domu kilka czy kilkanaście najbliższych znajomych naszego malucha i zacząć przyjęcie od wspólnego przygotowywania masek. Samo w sobie jest to dla nich dużą frajdą, uwielbiają one bowiem poczucie, że mogą coś stworzyć samodzielnie, daje to więcej radości niż kupno maski w sklepie, a do wykonania tych własnych wystarczą kartony w różnych kolorach, flamastry, kredki, naklejki i inne, dowolne materiały plastyczne. Zabawa w takich wyjątkowych, samodzielnie stworzonych przebraniach na pewno silnie je pochłonie i chętnie zatrzymają maski na pamiątkę, zakładając je później raz po raz.

karnawalowa-zabawa-w-klimacie-weneckiej-maskarady

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.