|  | 

Hobby i Rekreacja

Jak wybrać dobry czytnik ebooków?

Pierwszym ważnym kryterium decydującym o wyborze dobrego czytnika ebooków jest rozmiar ekranu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oferujących różną wielkość ekranu. Najmniejsze czytniki ebooków wyposażone są w ekran wielkości pięciu cali. Ich główną zaletą jest to, że dzięki mniejszemu ekranowi są one bardziej mobilne i wygodniejsze w przenoszeniu. Większość czytników posiada ekran sześciocalowy. Taki rozmiar jest najbardziej optymalny. Pomaga on na uzyskanie dużego komfortu czytania książek. Dostępne są również modele z ekranem o wielkości ośmiu lub dziesięciu cali, jednak ze względu na wysoką cenę nie zyskały one wielu zwolenników.
Kolejną sprawą na którą należy zwrócić uwagę jest to, czy ekran odbija światło. Najlepsze są czytniki z tak zwanym ekranem epapierowym. Nie odbijają one światła tak jak ekrany LCD i sprawiają wrażenie, jakbyśmy czytali tekst na zwykłym papierze. Dzięki temu nasz wzrok mniej się męczy. Ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest również to, czy czytnik ebooków posiada oświetlenie. Funkcja podświetlania tekstu jest niezwykle użyteczna, gdyż pozwala korzystać z czytnika niemal w każdych warunkach.

jak-wybrac-dobry-czytnik-ebookow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.