|  | 

Hobby i Rekreacja

Zróbmy coś!

Dlaczego nie warto leżeć na kanapie ? Lepiej wstać i coś robić – poczujesz się o niebo lepiej.
Lekarze, specjaliści od zdrowego trybu życia od dawna alarmują by w wolnym czasie nie siedzieć bezczynnie w domu przełączając kolejne programy z poziomu sofy. Nawet zwykły spacer może mocno nas ożywić i przyczynić się do tego, że będziemy czuli się lepiej. Gdy spojrzymy na to jak wyglądają i prezentują się osoby starsze, będące w tym samym wieku to szybko dostrzeżemy różnicę pomiędzy osobami, które aktywnie spędzają wolny czas, a które siedzą w domu i nie robią nic. Te pierwsze są bardziej żywiołowe, zdrowe i czują się po prostu lepiej. Dlatego też powinno zachęcać się wszystkie osoby, bez względu na wiek by aktywnie spędzały wolny czas. Wystarczy wyjść na zwykły spacer by poczuć się lepiej. Być może niektórzy powiedzą, że nie wychodzą na spacer gdyż są samotne i nie chcą wychodzić samemu poza dom. Jednak dlaczego by nie kupić sobie psa, który będzie świetnym pretekstem do tego by każdego dnia przynajmniej kilka razy wyjść na kilkuminutowy spacer?!
Zwierzę to może być świetny prezent dla starszej osoby, gdyż wymaga opieki, a poza tym trzeba z psem wychodzić na wspomniany spacer. Poza tym zapewnia, że wolny czas nie będzie mijał w samotności, bo jak wiadomo pies to przecież najlepszy przyjaciel człowieka. Zatem jeśli zastanawiasz się co podarować babci lub dziadkowi, to być może kupno i podarowanie małego psa może być strzałem w dziesiątkę. Pozwoli wychodzić na spacery regularnie, mieć przyjaciela, a tym samym czuć się lepiej fizycznie jak i przede wszystkim mentalnie, a to niezwykle ważne dla każdego człowieka.

zrobmy-cos

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • I’m not over

    I’m not over

    Moich przemyśleń ciąg dalszy. Wczoraj rano wydawało mi się, że już względnie sobie poukładałam w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko wróciło do dawnej normy, tylko nieco zmieniłam niektóre poglądy. Na to ‘wszystko’ naszedł Kuba i pokazał mi kolejny film. Jak dla mnie był o wiele bardziej poruszający. Racjonalnie wytłumaczył to, w co wierzyłam, tylko że

  • Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Sofy rozkładane w Twoim salonie

    Duże łóżko w sypialni to sprawdzone rozwiązanie, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku salonu odgrywającego rolę sypialni znakomitym pomysłem są sofy rozkładane równie wygodne w użytkowaniu, jak łóżka czy narożniki z funkcją spania. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym doskonale zdobią wnętrze. Upiększają przestrzeń mieszkalną, czyniąc ją równie niezwykle funkcjonalną.